„Żywność ekologiczna to ta, która powstała w sposób przyjazny środowisku i człowiekowi. Certyfikat rolnictwa ekologicznego jest wydawany na podstawie procesu atestacji. W Polsce jest kilkanaście jednostek przyznających takie certyfikaty i co roku sprawdza się, czy metody produkcji w konkretnym gospodarstwie są zgodne z kryteriami obowiązującymi w Unii Europejskiej. Rolnicy ekologiczni to ludzie wierzący w ideę rolnictwa współpracującego z przyrodą, a nie dążącego do jej zdominowania”.

 

connect

 

 

(...) wielu młodych ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że za wygodne życie i pełne portfele mieszkańców bogatej północy płacą ubodzy mieszkańcy globalnego południa i środowisko naturalne”

 

„W stosunku do tego, co było 30 lat, temu zaszedł pewien postęp. Konsumenci mają coraz większą świadomość tego, co jedzą i skąd to jedzenie pochodzi. Stąd popularność takich inicjatyw jak biobazary, rolnictwo wspomagane społecznie, kooperatywy spożywcze. Coraz więcej osób zdaje sobie też sprawę z tego, jak nasze wybory konsumpcyjne są ważne. Zetknęliśmy się swego czasu z ruchem slow food stworzonym przez Carla Petriniego, który mawiał, że konsument jest współproducentem”.

 

 

Wywiad przeczytasz w portalu ngo.pl