Fundacja Ashoka zrzesza przedsiębiorców i przedsiębiorczynie społecznych_ne z całego świata, ale już zapoznanie się z kilkoma Ashoka Fellows z Polski przyniesie każdemu_ej solidną dawkę inspiracji. Wprowadzają nową przestrzeń obywatelską, tworzą sieci centrów kulturalnych i społecznych, realizują programy edukacyjne, walczą o łąki w przestrzeniach miejskich... Długo można by wymieniać. 

 

Dla dialogu trzeba tworzyć język. Tworzyć, ciągle nieustannie, bo nie ma go gotowego. Ciągle musimy poszukiwać słów, sformułowań, ekspresji, wyrażeń, które by to coś nienazwanego wyrażały lepiej, dokładniej, wiarygodniej. Często są to słowa „odpominane”, czyli przywracają na nowo sformułowania zepchnięte w niepamięć, zdeprecjonowane”
Krzysztof Czyżewski
Członek Ashoki,
dyrektor Ośrodka „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach

 

Zapraszamy do odwiedzenia strony Ashoki, na której znajdziesz sylwetki Ashoka Fellows z opisem ich działań. Kiedy już tam będziesz, koniecznie zajrzyj na stronę Poznaj Ashoka Fellows z Polski od innej strony, gdzie możesz poczytać ich odpowiedzi w zmodyfikowanej ankiecie Prousta. 

Poniżej zebraliśmy dla Ciebie artykuły, podcasty i video, które z pewnością zmotywują Cię do działania. 

Polecany artykuł

Współpraca może przyspieszyć zmianę oraz zwiększyć jej skuteczność

Dominika Szaciłło, inicjatorka ruchu „Uwaga, śmieciarka jedzie”, w wywiadzie na portalu ngo.pl opowiada jak zmieniać marzenia w rzeczywistość i dzieli się swoim doświadczeniem z uczestnictwa w trzeciej edycji programu Dela – akceleratora zmiany systemowej, współtworzonego przez Ashokę i IKEA Social
Czytaj dalej